Opencart Journal Tema Site Tasarımı Nedir? 


  İnternetin yaygınlaşması ile birlikte birçok kişi ve firma çalışmalarını e- ticaret sitesi bazında yerine getirmek istiyor. Son yıllarda bu şekilde hizmet veren internet sitelerinin sayısında gözle görülür bir artış meydana geldi.

 

  Ancak web sitesi tasarımı ve yazılımları konusunun profesyonel bir destek gerektirmesi ve bu hizmetlerin maliyet açısından yüksek olması birçok kişinin e- ticaret alanında hizmet vermesini zorlaştırıyor. Ancak herkesin bu sıkıntılı süreci yaşamadan kolayca e-ticaret sitelerini kurabilme yöntemleri mevcut. Kolayca e-ticaret sitesi kurmak için hazır scriptlerden birisi olan opencart yöntemlerinden yararlanma haklarına sahiptir. 

 

 Opencart Nedir Özelikleri Nelerdir?

 

  Opencart, mevcut işlerini internet ortamına taşımak ve e-ticaretin avantajlarından yararlanmak isteyenler için geliştirilmiş bir e-ticaret platformu olarak dikkat çekiyor. Açık kaynak kodlu, php tabanlı ve ücretsiz bir sistem olan opencart ile internet sitelerini çok kolay bir şekilde e-ticaret sitesi haline getirmek mümkün.

 

  Bu sistemin açık kaynak kodlu olması ve geliştirilme özellikleri sunması nedeni ile son yıllarda en çok kullanılan yöntemlerden birisi konumuna gelmiştir. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan opencart hemen hemen herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir sistem olarak dikkat çekiyor. 

 

 Opencart'ın Avantajları

 

  Kullanıcılar için opencart yönteminin en büyük avantajı kolay kullanıma sahip olmasıdır. Opencart tasarımı içerisinde birbirinden farklı tema tasarımları kullanılıyor. Bu tema tasarımlarının en popüleri ise journal olarak biliniyor. Aynı zamanda journal tema tasarımı sitenin geliştirilmesinde de oldukça büyük bir avantaja sahiptir. Bu avantajların başında kullanıcıları yönlendirici özelliğinin olmasıdır.

 

  Kullanıcılar journal tasarımı ile birlikte üretici, ürün ve kategorileri bilgilerini kolaylıkla girebiliyorlar. Aynı zamanda kullanıcılar journal sistemlerinde anlaşmalı bankaların sanal pos hizmetlerinden de kolaylıkla yararlanabiliyorlar. Aynı zamanda API desteği ile birtakım entegrasyonların uygulanması da mümkün. Aynı zamanda opencart sisteminde muhasebe programlarının yüklenmesi ile muhasebe işlemleri de çok kolay bir şekilde yerine getirilebiliyor. Aynı zamanda sisteme pazarlama, yönetim ve kargo modülleri de yüklenerek bu konular ile ilgili işler çok kolay bir şekilde takip edilebiliyor.