Retouch Nedir? 

Her anlamda mükemmel görüntüyü yakalamak isteyenlerin en büyük yardımcısı olan retouch görüntü üzerinde her türlü düzeltme işlemlerini kapsar. Akıllı telefonlarda ki basit programlar ile bir takım rötuş işlemini gerçekleştiren herkes bu konuyu çözdüğünü ve öğrendiğini zannetse de bu işlem o kadar basit bir işlem değildir.

 Mükemmel Retouch Nasıl Olur?

  Bu işlem yapılırken işin uzmanlarının en çok dikkat ettiği konu yapılan düzeltmelerin doğallığı bozmamasıdır. Yani mükemmel retouch işlemi kusurları ve bir takım bozuklukları düzeltirken bunun olabildiğince doğal görünmesini sağlamaya çalışmaktadır. Bu yapılan rötuş işlemlerinin sınırları yoktur. Öyle ki bir retouch uzmanı vücudunuzda ki fazlalıkları yok edip eksikleri ekleyebilir. Ayrıca mükemmel bir retouch işlemi ile çiller, sivilceler, izler ve doğum lekelerine kadar tüm kusurlar yok edilebilmektedir. Bunun için gerekli olan iyi bir retouch programı ve bu programa olan hakimiyettir. Tabi biraz da yapılacak olan rötuş işleminin kötü durmaması için estetik bir bakış açısı gerekmektedir. Sizin için en iyi rötuş işlemini bidekupe.com 'da bulabilirsiniz.

 Hatalı Retouch Yapılırsa Ne Olur?

  İyi bir rötuş işlemi bir fotoğrafı ne kadar iyi gösterirse kötü yapılan bir işlem de o kadar kötü gösterecektir. Özellikle yüz üzerinde yapılacak olan rötuş işlemleri son derece dikkat gerektirmektedir. Aşırı derece yapılan düzeltme yüzün doğal mimik ve çizgilerini yok eder ve buda doğallıktan uzak kötü bir görüntüye neden olacaktır. Yani rötuş işleminin amacı yapay bir yüz yaratmak değil, yalnızca kusurları minimum seviyeye indirmektir.