Bir resmi düzenli bir şekilde kırpıp montajlamaya ya da arka planından ayırma işlemine denilen dekupe, herkesin photoshop pen tool ile kolayca yapabileceği bir işlemdir. Özellikle e-ticaret yapan kişiler için oldukça önemli olan dekupe işlemi ürünlerin görsellerini güzelliğinin önemli ölçüde etkilemektedir.

  Photoshop pen tool ile görsellerin daha güzel ve canlı durması adına yapılan dekupe işlemleri, objelerin etraflarını temizlemek ve görselde yer alan ürünün ya da objenin çok daha fazla dikkat çekmesini sağlamaktadır. Dekupe işleminin iyi yapılması durumunda e-ticaret ile uğraşan kimselerin satışları önemli ölçüde artacak, sadece herhangi bir sıradan fotoğrafı dekupe edenler ise çok güzel sonuçlar elde edecektir.

 

Photoshop pen tool ile dekupe yapmak diğer araçlarda bu işlemi yapmaktan oldukça önemlidir. Bunun ilk nedeni olarak pen tool ile çok daha kolay bir işlem yapılabilmesidir. İkinci olarak ise pen tool ile dekupe yapmak diğer araçlar ile dekupe yapmaktan çok daha güzel sonuçlar vermektedir. Ayrıca pen tool kaydedilerek başka bir bilgisayarda fotoğraf photoshop programına atıldığında pen tool ile işlem yapılabilmektedir. Renklerin daha canlı olması resimde ya da fotoğrafta yer alan objenin daha çok ön plana çıkması Photoshop pen tool ile dekupe yapmanın avantajlarından en önemli olanlarıdır.

Bidekupe.com olarak bütün dekupe işlemleriniz pen tool ile yapılmakta olup path kaydedilerek ham halleride size gönderilmektedir. Dilerseniz kayıtlı olan path ile katalog, dergi, broşür ve dijital tasarımlarda kullanabilirsiniz.