Fotoğraflarda Dekupe İşlemi Neden Önemlidir?

 Çeşitli ürün fotoğraflarının çekimleri esnasında fotoğrafta yer alan ürün ve ya canlı ya da cansız mankeni arka zeminden ayırma yöntemine dekupe adı verilir. Bu arka plandan ayırma tekniği sayesinde fotoğrafı çekilen ürün görselleri çok daha kaliteli bir görünüm kazanmaktadır. Ayrıca yine dekupe tekniği kullanılarak resimdeki ürünü arka plandan bağımsız olarak kullanabilme özelliği ile de kataloglarınız ve web siteniz içinde çok uygun bir hale getirmeniz mümkün olmaktadır.

 Dekupe İşlemi Yapılacak Fotoğrafların Çekimi Nasıl Yapılır?

  Günümüzde son derece büyük bir öneme sahip durumda olan dekupe işlemi uygulanacak olan fotoğraflarınız için ilk öncelik ürünlerinizin, ışık geçirmeyecek uygun ortama sahip olan bir sahnede (eğilimli akrilik ve ya plastik levhalar, beyaz kartonlar, özel yaptırılan ahşaplar, vb.) çekiminin yapılmasının gerekliliği söz konusudur. Bu sayede ürünlerinize dekupe işlemi uygulanabilmesi daha kolay hal alır. Bu sayede satışını gerçekleştirmek istediğiniz ürünün detayları fotoğraflarınızda çok daha belirgin bir hal alır.

 Dekupe Tekniğine Neden İhtiyaç Duyulur?

  İnternetin cebe kadar girmiş olduğu günümüzde web sitelerinin artan grafik ihtiyacı söz konusudur. Böyle bir durumda dekupe uygulaması, internet siteleri üzerinden online e-ticaret satışı yapan firmalar, perakende sektöründe yerini alan mağaza ve marketler, düzenli aralıklarla katalog basımı hizmeti sunan perakende sektörü gibi pek çok çeşitlilik gösteren sektör için dekupe en olmazsa olmaz konulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Fotoğraf çekimleri sürecinde ürün ve ya mankenin arka plandan bağımsız bir biçimde ayrıştırılması ve farklı bir arka plana sahip kataloglar ve internet sitesine yerleştirilmesi amacıyla verilen emek ve zaman şirketler ve küçük işletmeler için çok fazla zaman kaybına sebep olur. 

 Dekupe İşlemini Neden Yaptırmalısınız?

 - Çekim yaptığınız ve ya yaptırmış olduğunuz ürün fotoğraflarının istediğiniz herhangi bir desen ve renkte anında kullanabilir, fotoğrafların çok daha net görüntü kazanmasını sağlayabilirsiniz.
 - Kimi zaman vaktinizin büyük bir kısmını alan zemin beyazlatma gibi Photoshop uygulamalarıyla sürekli olarak uğraşmak zorunda kalmaktan kurtulursunuz.
 - Sizi çok fazla sayıdaki fotoğrafı tek tek dekupe yapma uğraşından kurtararak zaman ve iş gücü kaybı yaşamanızı önler.
 - Girintili çıkıntılı ve ince detaylara sahip olan ürünlerde mükemmel ötesi bir sonuç alınır. Elle uygulanan standart dekupe işlemine oranla hassasiyet kıyaslanamayacak seviyededir. 
 - Dekupe işlemlerinden size arta kalan zamanlarda tasarımlarınızı yapabilir, e-ticaret satışlarınızı çok daha büyük bir keyifle devam ettirebilirsiniz.

Dekupe işlemlerini Bidekupe.com 'da en uygun fiyatlarla ve üstün kalitede yapılmaktadır. Bidekupe.com sizlere en hızlı hizmeti sunmaktan onur duymaktadır.